Logo Payroll

Logo Payroll Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Bulut çözümlerinde en yeni teknolojileri kullanan ve Türkiye sunucularında barındırılan verileriniz, Logo güvencesiyle daima koruma altında oluyor. Bu sayede Logo Payroll’daki verilerin kaybı ya da yetkisiz kişilerle paylaşılması gibi güvenlik açıkları söz konusu olmuyor.

Logo Payroll, bordro hesaplaması yapılacak aktif çalışan sayısına göre fiyatlandırılır. Kullanıcıdan bağımsız, çalışan bazlı aylık ya da yıllık ödeme seçenekleriyle kredi kartınız üzerinden aboneliğinizi başlatabilirsiniz.

İlk olarak Ödeme Konfigüratör ve Organizasyon Konfigüratör Sihirbazı ile uygulamada görmek istediğiniz organizasyonel birim, teşvik, gelir ve kesinti tanımı gibi kullanacağınız bilgi parçacıklarını seçmelisiniz. Seçiminiz sonrası, kullanmayacağınız kısımlar ekranda gelmeyecektir.

Asgari ücret, gelir vergisi oranları, SGK tavan matrahı gibi bordro hesaplamasına yönelik yasal bilgiler, açıklandıkları tarih itibariyle uygulama üzerinde otomatik olarak güncellenir. Meslek kodlarında yapılan değişiklikler de sisteme otomatik olarak yansır. Dolayısıyla herhangi bir manuel güncelleme yapmanız gerekmiyor.

Uygulama içinden oluşturulabilecek şablonlarla iş yeri verileri Excel’den aktarılabilir.

Logo Payroll’da puantaj oluşturmak için Ödemeler menüsünden yeni ödeme oluşturulur. Ödeme oluşturuken puantajların tarihi, hangi çalışanlar için puantaj oluşturulacağı ya da puantajda yer alması istenen gelir ve kesintilerin hangileri olduğu belirlenir. Bunun sonucunda verilen kısıtlara uygun olarak puantajlar otomatik olarak oluşur.

Uygulama içinden kolaylıkla oluşturulabilecek şablonlarla puantaj verileri Excel’den aktarılabilir. Böylece yeni puantajlar oluşturabilir ya da isterseniz mevcut puantajlarınız üzerinde değişiklik yapabilirsiniz.

Evet, bordro zarflarını ya da yatay bordroyu tek bir ödeme için ya da birden fazla ödemeyi kümüle ederek alabilirsiniz.

Evet, konfigüratör sihirbazlarını kullanarak gerekli formülleri oluşturabilir, kıdem ve ihbar gibi hesaplamaları ise otomatik olarak alabilirsiniz. Bu konuda desteğe ihtiyacınız olursa Logo ekibinden yardım alabilirsiniz.

Evet, Logo Payroll ile yerinde Ar-Ge ve Teknopark Ar-Ge mevzuatına uygun olarak puantaj oluşturabilir, Ar-Ge raporu alabilirsiniz. Gelir tanımlarında da hangi gelirlerin fiili hizmet kapsamındaki günlere tabi olduğunu belirlemeniz yeterlidir.

İşveren tarafından ödenen özel sağlık sigortası, bireysel emeklilik sigortası gibi SGK ve gelir vergisi muafiyeti olan yardımlar için ayni gelir tanımlanır. Bu gelirlerin muaf tutulacağı kesintiler gelir tanımında belirtilir. Puantajda girilen tutarlar için yasal sınırlar çerçevesinde gelir vergisi ve SGK muafiyetleri herhangi ayrı bir işlem gerektirmeksizin otomatik olarak hesaplanır. Çalışanın elden ödediği özel sağlık sigortası için de istisna tanımı ile puantajda gelir vergisi indirimi hesaplatılabilir.

Dönem bilgileri uygulama tarafından oluşturulur. Herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur.

Evet, aktarılabilir. Çalışana ait tarihsel olarak tutulan tüm bilgi parçacıkları da (örn. ücret, iş yeri atama, tabi olduğu kanun numarası vb.) ayrı ayrı geçerlilik başlangıç tarihleri verilerek aktarılabilir.

Evet, ekranda bordro zarfı oluşturulduğunda, “E-Mail Olarak Gönder” seçeneği ile çalışanın e-posta adresine gönderilir.

Ödeme Yönetimi altında bulunan Masraf Merkezi Dağıtım Raporu ile gelir ve kesinti tutarlarınızın masraf merkezleri bazında tanımlanan muhasebe hesap kodlarına dağıtımını Excel dosyası olarak alabilirsiniz. Bu dosyayı ERP uygulamanıza aktarabilirsiniz.

Zaman-Devam Yönetimi altında sınırsız sayıda ücretli ve ücretsiz izin tipi tanımlayabilirsiniz.

İster tüm çalışanlarınız için isterseniz bir ya da daha fazla organizasyon birimi için simülasyon yapabilirsiniz.

Mevcut çalışanlarınızın yanı sıra tarihsel olarak farklı ücretlerlle tahmini ilave çalışan sayılarını da simülasyona dahil edebilir ya da çalışan sayısını azaltacak şekilde tanımlama yapabilirsiniz.

Simülasyon başlangıç ve bitiş tarihi esnektir. Ay, çeyrek, yarı yıl veya yıl için simülasyon çalıştırılabilir.

Bize Ulaşın Sizi Arayalım

Tüm soru ve fiyat teklifi talepleriniz için aşağıda formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.