Logo Mind Budget

https://www.youtube.com/watch?v=cvyhM6Z-8bI

Uyumlu Logo Mind Budget Çözümleri

Logo Mind Budget Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Bütçe tanımlama sınırı bulunmamaktadır

Logo Mind Budget ürünü ile Logo ERP ürünlerini (GO 3 & Tiger 3 & Tiger Wings & Netsis 3 & Netsis Wings serisi ürünler ve j-Platform) entegre ettiğinizde hazır modeller oluşmakta ve bu modeller yardımıyla, gerçekleşen verilerinizi bütçe üzerine yansıtmanız mümkün olmaktadır.

Evet; bütçe yapınızı oluşturan bütçe kalemlerinizi, organizasyonlarınızı, boyutlarınızı uygulamanın kullandığı şablona çevirdikten sonra Excel’den direkt aktarım sağlayabilirsiniz.

Uygulamadaki temel kavramları (bütçe kalemi, organizasyon, boyut, alt bütçe) anlayabilmek ve bu şablonun nasıl bir veri giriş ekranı ile oluşturduğunu görebilmeniz için, kurulum sırasında “Örnek bütçe oluşturulmasını ister misiniz?” önerisine evet diyerek, örnek bütçe oluşturulmasını sağlayabilirsiniz. Bu bütçedeki örnek yapıya göre kendi firma yapınızı analiz edip kendi şablonunuzu kolayca oluşturabilirsiniz.

Verilerinizi direkt Logo Mind Budget editörü üzerinden kolayca girebilirsiniz. Ayrıca hem planlanan hem gerçekleşen verilerinizi Excel üzerinden aktarabilirsiniz. Buna ek olarak hazır modelleri ya da kullanıcı tanımlı modellerinizi kullanarak farklı uygulamalar üzerinden veri çekebilirsiniz. Bunlar dışında bütçenin içindeki başka bir alt bütçeden formül yardımıyla veri çekmeniz de mümkün olmaktadır.

Bir başka veri kaynağından Logo Mind Budget’a veri aktarabilmek için, bütçede veri çekeceğiniz satır ile, veri kaynağındaki değerleri eşleştirecek bir yapı sağlanmalıdır. Bu eşleşme doğru sağlandıktan sonra, veri kaynağına belirli bir periyotta erişip canlı veriyi alabilmek için mutlaka “Zamanlanmış Görev” tanımlanmalıdır.

İki farklı bütçenin altyapısını ayrı ayrı hazırladıktan sonra, bu iki bütçenin toplam değerlerini kolay formül arayüzüyle yeni bir bütçeye aktarabilir, şirketlerinizi ve konsolide hallerini ayrı ayrı görüntüleyebilirsiniz.

Dilerseniz standart finansal rapor şablonlarını (nakit akış, gelir tablosu, bilanço) kullanarak, dilerseniz kendi özel finansal rapor şablonlarınızı oluşturarak hazırlayabilirsiniz. Uygulamada girdiğiniz planlanan değerler üzerinden formüllerle veri çekerek planlanan finansal raporlarınızı oluşturabilirsiniz.

Hayır; “Bütçe dönemi” dediğimiz aralık, sizin ihtiyacınıza göre şekillenebilir. Ocak-Eylül gibi bir tam yılı doldurmayan bütçeler oluşturabileceğiniz gibi, bir yıldan daha uzun bir zaman aralığı için de bütçe dönemi oluşturabilirsiniz.

Onaylanmış bütçeyi “Ana Bütçe” olarak saklayarak, değişiklik yapmak istediğiniz tarih itibarıyla yeni revizyonlar oluşturulmasını sağlayabilirsiniz.

Bütçe kopyalama altyapısıyla, önceki dönemlere ait bütçelerinizi, dilerseniz verileri ve formülleriyle birlikte, dilerseniz boş şablon şeklinde çoğaltabilirsiniz.

Kullanıcı yetkilendirme menüsünden; kullanıcıların bütçe/alt bütçe/organizasyon bazında yetkilerini belirleyebilir, bu kullanıcıların bütçe üzerinde yapabileceği aksiyonlarda da (formül oluşturma, Excel’e aktarma, veri bağlantısı oluşturma vb) yetkilendirme sağlayabilirsiniz.

Evet; Logo Mind Budget farklı döviz türlerinden kalemlerinizi tek bir bütçe içinde yönetme imkanı sağlar. Döviz türü tanımları ve planlanan/gerçekleşen kur değerlerini de uygulama üzerinden takip edebilirsiniz.

Bize Ulaşın Sizi Arayalım

Tüm soru ve fiyat teklifi talepleriniz için aşağıda formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.